| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Bună; părinții mei au unde stăm la tară o scroafă bolnăvioară, îî dau antibiotic Gentamicină10% de 4 zile dar are o gâjâială, respiră mai greoi nu continuu dar mai ales când respiră, părinții bănuiesc că e de la plămâni sau de la tubul digestive; mănâncă dar mai rar decât înainte; nu avem medicini veterinary responsabili și buni în zonă; vă rog frumos care e medic veterinar sau are cunoștiințe serioase în medicina veterinară; Aștept repede răspunsuri și sfaturi de la persoane serioase și competente; Dau fundă celui mai temeinic și solid răspuns dat de o persoană matură!

Răspuns Câştigător
| Adixuuu a răspuns:

Tuseste? daca tuseste are limbrici, daca nu are limbrici are ceva la plamani

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

Nu aveți ce să îi faceți dacă a răcit la plămâni porcul moare... rar se poate vindeca. Dacă nu aveți de unde să luați veterinar nu aveți ce să îi faceți decât să vă rugați că îi trece.