| Andre01122000 a întrebat:

URGENT! De cateva zile sunt pe Orange si nu m-am lamurit cu "contul activ"...cum pot sa fac sa nu mi se dezactiveze? Imi arata ca se dezactiveaza peste 2 luni. crying

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Un cont PrePay are o perioada de activitate definita in functie de reincarcarile efectuate si o perioada de gratie, consecinta directa a perioadei active si evolutiei creditului din cont.
Perioada de activitate a unei cartele PrePay poate varia in functie de valoarea reincarcata (exemplu: reincarcare 1 EUR -perioada activa 5 zile, reincarcare 7 EUR - perioada activa 60 zile, reincarcare 12 EUR - perioada activa 90 zile etc).
De asemenea, atunci cand reincarci, perioada existenta activa a creditului se cumuleaza cu noua perioada activa oferita de cartela de reincarcare folosita. Pe parcursul perioadei active a cartelei tale PrePay, poţi apela national si international in limita creditului existent. Creditul initial poate fi consumat in maximum 60 de zile de la efectuarea primului apel.
Perioada de gratie urmeaza perioadei active si este suma dintre perioada de valabilitate deja existenta si perioada de valabilitate a cartelei de reancarcare, care poate fi între 0 zile si maxim 365 de zile.
Pe parcursul perioadei de gratie, poti fi apelat si poti apela doar numerele gratuite. Creditul neconsumat in perioada activa se pastreaza in perioada de gratie.
Gasesti mai multe detalii legate de cartela PrePay aici: http://www.orange.ro/prepay/periods-ro.html.
Sper ca informatiile sa-ti fie de ajutor!
Cu prietenie,
Orange Helper
http://www.orange.ro/help/despre/

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Contul tau se va dezactiva numai daca nu iti reincarci cartela!
Daca reincarci in astea doua luni, se va prelungi si nu se va dezactiva!

| Zenithf a răspuns:

Mda, trebuie sa-ti reincarci cartela, cand o incarci iti prelungeste automat contul.
Si cu cea mai mica cartela iti prelungesti contul pana la 1 luna de la reincarcare, din cate stiu eu.