| Anomim2025 a întrebat:

Vă place carnea de miel și în afara Paștelui?

Răspuns Câştigător
| GrigoreCostinel a răspuns:

Da! De ce nu!?

4 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu si nici de paste nu manca carne de miel

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da e buna si inainte sau dupa.

| Xaya a răspuns:

Eu si sor-mea suntem singurele din rudele apropiate care tolereaza bine carnea de miel in afara pastelui

| Audreyyy a răspuns:

Da! Carnea de miel semnifica una dintre cele mai cunoscute si ravasitoare delicatese d-ale romanilor. Inca de pe vremea lui Iisus, se practica traficul de miei, fiind cunoscut sub numele de cod "turma". Desigur, s-a incercat o diversiune, eruditii sustinand ca turma oilor ratacite erau chiar oamenii, insa eu, stiind ca nu poate fi atat de simplu, am sapat cat mai adanc, cat mai patrunzator, in rocile istoriei mielului de altadata, descoperind astfel adevarul universal. - My God, no offense, loving you forever and always, always and forever -