| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult raspundeti, doar raspundeti nu va luati de mine plizz:

Daca esti la Grigore Alexandrescu te poate duce la alt spital ca sa avortezi?

Se vede operatia?

Ce schimbari apar?

Cand te verifica la burta(nu pentru sarcina)te verifica tot cu acea crema?

In sala unde verifica este lumina albastra?

La ce spital se fac avorturi?

Raspundeti la toate va rog, funda.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Te poate transporta la un alt spital, numai daca apar complicatii, si spitalul respectiv nu au dotarile corespunzatoare, cu acea crema te da pe burta numai cand iti face ecografie, la avort nu se face operatie, nu stiu despre ce lumina vorbesti, si avorturi si chiuretaje se fac la toate spitalele obstretica si ginecologie.

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Cand te verifica la burta sa vada daca ai patit ceva(fara sa stie ca esti insarcinata, fara legatura)tot cu acea crema te da, nu?

| anonim_4396 explică (pentru caramela):

Cand te verifica la burta(fara legatura cu sarcina)tot cu acea crema te da?

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna dimi! te unge cu acea crema, numai daca faci ecografie acuzand ca te supara vreun organ... daca te duci la ginecolog, te verifica numai cu mana pe burta, iar un medic isi da seama ca e o sarcina...

| elenyss a răspuns:

Chiuretajele se fac la maternitate sau in oricare alt cabinet ginecologic privat. Da, la un control ginecologic se poate vedea daca ai facut avort. Nu stiu ce lumina e in sala sau la ce sala te referi mai exact...