| Lunaris14 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati am ceva la calculator de fiecare data cand descarc un browser nou sau ceva mare de pe internet mi se descarca si imi face fite la ultima descunda imi tot da 1 second ago odata am asteptat o ora si nu mi s-a descarcat doar melodii de pe net am browserle maxton 3 si internet explorere nu stiu ce se intampla cu calculatorul meu o fi un virus sau ce este numai ca vreau sami setez ca prestabilit browser si nu stiu cum sa fac cu internet explorer sau cu maxthon 3 doar cu mozila si cu chrome dar imi da eroare la download va rog ajutati-ma cei mai buni sa-mi raspunda la intrebare sau cei care au trecut prin asa ceva va rog foarte mult daca nu imi puteti spune cum sa fac sa mi se dowlandeze cum trebuie macar spuneti-mi cum sa fac sa setez browserele maxthon si internet explorer ca prestabilit pentru ca de fiecare data cand cand deschid e-mailul imi da eroare va rog ajutati-ma foarte mult crying(crying(cryingcryingcrying dau fundaaaaaaaaaaaa crying(

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu poti sa setezi ambele browsere ca implicite in windows. Alege doar unul!

SETARE BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Start> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi un browser, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe browserul ales si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.

Orienteza-te spre Firefox sau Chrome daca vrei un browser bun. Firefox in lb romana este aici: http://www.mozilla.org/ro/download/?product=firefox-19.0.2&os=win&lang=ro Descarca de pe Internet Explorer.