| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce credeti despre programul Apollo si primul pas pe luna?

De cateva zile tot citesc parerile oamenilor despre aselenizare si teoriile conspiratiei.

=Fluturarea steagului - steagul era prins de doua bari de fier deci e foarte simplu de ce a aparut aceasta chestie cu fluturarea.Atunci cand a bagat steagul in sol a rotit de el pentru a reusi sa il bage si atunci barile acelea s-au miscat si a aparut senzatia de fluturare. Daca nu e atmosfera asta nu inseamna ca steagul trebuie sa fie ca piatra.
=Centura Van Allen - am tot citit despre aceasta centura si motivele unora pentru care nu cred ca omul a pasit pe luna.Satelitii cand se duc pe Venus,Marte, Jupiter, Saturn etc. de ce nu sunt afectati? Doar au circuite electrice si ar trebui sa fie afectati de radiatii.(Radiatiile solare distrug circuitele electrice, comunicatiile etc..deci asta rezulta ca satelitii ar trebui sa fie prajiti dar ei nu au nimic)
=Daca in 1969 s-a ajuns pe luna acum de ce nu se mai poate?
- 1: Apollo 17 nu a fost ultima misiune ci ultima misiune publica, restul misiunilor au fost ascunse si nici azi nu sunt date publicului.
- 2: Apollo 18 misiunea secreta care ar fi sfarsit prost si programul a fost oprit din cauza pericolului.Cica s-ar fi gasasit fiinte extraterestre pe suprafata lunii si care ar sta asunse in craterele lunii.
- 3: Voi credeti ca nu se fac misiuni secrete pe luna fara ca nimeni sa stie?
= O groaza de oameni au vazut lansarea la televizor sau in realitate.
= Acestia care spuneti de ce Rusii nu au ajuns pe luna? Si Rusii au ajuns pe luna dar a fost totul in secret.

Alta intrebare: De ce toate teoriile astea cu filmatul in Nevada este doar la Apollo 11? Restul misiunilor au fost reale iar Apollo 11 un fals? De ce lumea nu ia in considerare si Apollo 1, Apollo 7, Apollo 8, Apollo 9, Apollo 10 ci doar Apollo 11 pana la Apollo 17?
- Daca Americanii falsificau aselenizarile atunci Rusii puteau sa spuna peste tot ca NASA minte dar acest lucru nu s-a intamplat deoarece ei au colaborat intre ei chiar daca era batalia pentru cucerirea spatiului.
- Imaginile de pe net pe care le vedeti voi aproape toate sunt false.

Asa la sfarsit va recomand niste filme:
- Apollo 13 (1995)
- Apollo 18 = nu e un film care ar merita vizionat ca nu este cine stie ce dar cica s-ar baza pe niste documente reale.
- Apollo 11 (1996)=dar este cam greu de gasit

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in dubii

| DimLight a răspuns:

Pentru ca e un cost ridicat si nu e nimic interesant pe luna..si tot din cauza costului nu se fac misuni secrete pe luna.cel putin nu cu oameni la bord.

realizarea unei statii autosuficente(sustentatbile) e scopul tuturor asa ca deocamdata daca nu au totul necesar nu are sens sa bati campii degeaba pe coclauri

| KingCobra a răspuns:

Deci după ce am văzut acest episod din vânătorii de mituiri știu sigur ca cineva a fost pe luna este super taree. Trebuie sa va uitați.

Căutați pe sit-ul peTeava
Vanatori de mituri-Aselenizarea NASA

| AnonimMan a răspuns:

Mah alta intrebare nu putea sa spui si uh ca m-am plictisit de la primele 2 randuri.

| Dediu_Raul_Cristian_1977 a răspuns:

Gata... s-a terminat cu Kathy dar acum incepe asta:"Inchideti ochii si repetati de patru ori, vreau bani 2.Deschideti ochii3Copiati si lipiti acest lucru din 5pagini 4 Cautati in spatele televizorului