| The best!! a întrebat:

Vreau sa fac si eu un cd de muzica cu nero si nu stiu ce categorie sa aleg pentru ca eu vreau sa fac un cd track si viteza cu care trebuie facut cd-ul

4 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Deschizi nero si alegi "Audio cd" (ca sa stii daca ai ales sa faci cd track, atunci cand pui melodiile trebuie sa iti arate cate minute si secunde ti-au ramas pe cd si nu ca la cele mp3, unde arata cati megabite raman, la un cd track poti pune 80 de minute de de melodii, este de preferat sa lasi 2-3 minute libere ca sa nu fie cd-ul prea plin). Si in legatura despre viteza la care trebuie facut cd-ul, viteza poate sa fie oricat, dar daca vrei sa faci cd de calitate, sa nu ti se intrerupa sunetu sau sa sara peste cuvinte, atunci alege viteza cea mai mica din optiunile pentru viteza de ardere pe cd.

| εїз a răspuns:

Greu cu Nero asta.
De la un timp nu prea mai merge sa bagi nimic.
Alegi Cd. happy

| Mihaitsa22 a răspuns:

Depinde, incearca 16, e rezonabilhappy

| p3bogdan a răspuns:

Salut alegi acolo categori normala...file nu mai stiu eu cum viteza sa fie intre 20 X 32x Bafta