| PuffyPuffulete a întrebat:

scuze de categorie...cum fac un CD cu muzica track am nero pe amandoua dar nu stiu cum...

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Indiferent cu care faci, alegi Audio CD si trebuie sa tii cont de:
- sa nu fie numele prea lungi.
- sa nu fie vreun fisier audio mp3 "blocat" (clik dreapta-Proprietati si acolo spune daca e. Este un mesaj in partea de jos a ferestrei in care apare si functia "unblock".
- nu depasi 74 minute.
- la meniul "burn", setezi daca nu e setat "finalize disk"
- viteza, nu mai mare de 8.

10 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Cand bagi CD-ul, nu dai la make data CD, dai la make audio cd

| horia2012 a răspuns:

Ce nero ai?

| PuffyPuffulete explică (pentru horia2012):

Ambele

| PuffyPuffulete explică (pentru horia2012):

Cum fac sa sterg melodiile de pe un CD?

| horia2012 a răspuns (pentru PuffyPuffulete):

Nu poti sa stergi de pe un CD\DVD decat daca CD\DVD-ul sunt rewritable (reinscrptionabile). Se sterg din Nero Burning Room, Meniu -"Recorder"
functia "Erase Rewritable disk."

| horia2012 a răspuns (pentru PuffyPuffulete):

Am uitat ceva. Chiar daca CD\DVD-ul sunt rewritable, daca la inregistrarea lor
s-a ales din "burn", "No multissesion" sau "close session", nu mai poti sa stergi
de pe ele.

| PuffyPuffulete explică (pentru horia2012):

Ok mersi happy

| PuffyPuffulete explică (pentru horia2012):

Are vreo importanta prin ce se reda adica daca se reda prin Media Player Clasic? ca sa pot sa fac track?

| horia2012 a răspuns (pentru PuffyPuffulete):

Cu placere. Mergi pe Media Player-ul sistemului. Windows Media player.

| horia2012 a răspuns (pentru PuffyPuffulete):

Indiferent cu care faci, alegi Audio CD si trebuie sa tii cont de:
- sa nu fie numele prea lungi.
- sa nu fie vreun fisier audio mp3 "blocat" (clik dreapta-Proprietati si acolo spune daca e. Este un mesaj in partea de jos a ferestrei in care apare si functia "unblock".
- nu depasi 74 minute.
- la meniul "burn", setezi daca nu e setat "finalize disk"
- viteza, nu mai mare de 8.

| marlanuu a răspuns:

Simplu,deschizi nero, audio, make audio cd... apoi cred ca te descurci:nexet, alegi viteza cu care sa fie facut, burn!