| Yeah_Vlad_1990 a întrebat:

Vreau sa fac un partenariat cu you tube. :)
Avem un canal de dans, incare aratam coregrafi. :)
Si vrem neaparat sa aplicam cu un parteriat cu you tube :)
Aici e canalul nostru >-- http://www.youtube.com/user/FlyDanceSuceava?feature=mhee
Astept Raspunsuri.

1 răspuns:
| AdrianoB a răspuns:

Salut!

Hai sa-ti spun eu cum sta treaba cu Youtube. In primul rand felicitari pentru coregrafii happy

Deci, ca sa aplici la parteneriat cu YouTube, trebuie sa trimiti o cerere la ei. Dar, nu este asa de simplu. La ce am vazut eu pe canalul tau, ai numa vreo 10 video sau ceva de genu. Sunt prea putine.

Pe langa faptul ca sunt putine, nu aveti destule vizionari. Trebuie sa aveti un numar destul de considerabil de vizionari, un numar considerabil de "subscribers", videoclipurile trebuie sa fie originale, muzica originala (adica sa nu incalcati absolut nici un drept de autor in nici o privinta), trebuie sa aveti destule comentarii si sa se vada ca vorbitii cu cei care va vizioneaza canalul, ca interactionati, si abia atunci veti avea vreo sansa.

Ca sa aplici pentru YouTube, cererea va fi trimisa si canalul tau va fi revizuit manual, deci atentie, manual de catre un reprezentant YouTube. Si acela va analiza cam tot ce am spus mai sus. Dureaza si mai mult de o luna numai ca sa primesti raspuns.

Daca te respinge, trebuie sa astepti cam 6 luni m-i se pare numai pana ai dreptul sa aplici din nou. Si apoi iar mai mult de o luna pana primesti raspuns si tot asa.

De aceea ti-am spus toate astea, ca sa incerci sa indeplinesti acele conditii inainte sa aplici, caci altfel, vei fi respins sigur si mai trece un an pana mai ai o sansa. Nu are rost sa aplici acum caci 100% va fi respins.

YouTube sunt putin cam stricti cu cine le acorda parteneriat.

Imi pare rau ca nu e vestea pe care o asteptai probabil. Tot ce pot spune este sa continuati cu treaba buna, sa promovati canalul pentru ca lumea sa il vada, sa se inscrie, sa interactioneze cu voi etc, si apoi poate aveti vreo sansa.

Multa bafta in continuare si va urez SUCCES!