| ursnadrei a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un procesor. As alege intre dintre un Intel pentium sau Intel i3? Care credeti ca e mai bun?

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

I3 este mult mai nou. Eu am Pentium, dar nu recomand pentru jocuri complexe (TDU 2 merge foarte sacadat, practic poze, iar NFSW si ETS 2 abia merg cu toate setarile pe "Low".

| mihaixliquid a răspuns:

Salutare,intai de toate trebuie sa iei in considerare specificatiile placii de baza, daca dispui de un buget bunicel recomandat este sa iti cumperi un i3(eu am un i3-3110+12Gb ram+2 placi video Intel 500gb dedicati+nv610 de 500Gb dedicati si orice intalez finctioneaza optim)acum daca ai o placa de baza mai noua si suporta noile procesoare investeste in i3 sau mai sus

| Popescu_AdrYan_1994 a răspuns:

Depinde ce placa de baza ai.i3 e mai modern

| DarknessPulse a răspuns:

Iti spun din propria experienta ca i3 bate Intel pentium. Daca ai i3 si cu o placa video buna, iti ruleaza cam orice joc.
Bafta in continuare! happy