| Pitika2580 a întrebat:

Vreau sa ma mut in New York credeti ca este o idee proasta? Si cei care ati mai fost pe acolo imi puteti spune mai detaliat cum este? Am doar 14 ani(foarte mica stiu)dar dupa ce termin facultatea as vrea sa plec din tara...Este cel mai mare vis al meu`!

5 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Este cea mai buna idea sa te duci in America in Romania este foarte greu si nu are rost sa ramai asa ca poti sa te duci in New York este un oras mare curat frumos nai sa te plictisesti este si o tara mai evuoluata, si eu as vrea sa ajung acolo insa ca sa ajungi acolo este foarte greu deci iti urez multa baftawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

In state chirile sunt enorme, preturile la casa de asemenea, vei avea nevoie de o suma de bani serioasa, daca nu pleci cu un loc de munca asigurat sau daca nu ai deja pe cineva acolo. posibil ca diploma de facultate sa nu iti fie recunoscuta, sa ai nevoie de o groaza de diplome care sa ateste ca stii limba engleza daca visezi la un post serios si nu chelnerita sau vanzatoare (desi si pentru asta trebuie sa stii limba).

Ca sa te muti vei avea nevoie de o groaza de vize, avize si toata birocratia din lume. NY e un oras mare, sufocant, mizerabil cu o rata a criminalitatii enorm de mare, plina de oameni ciudat. Sa nu te astepti vreodata ca un strain sa te ajute, nu ii pasa nimanui. Visul american nu mai e ce a fost, mai ales acum dupa ce criza ia pocnit tare de tot.

| hummmer a răspuns:

Mai bine alegi Canada ca ţară permanentă, NY e un oraş bun doar de vizitat, ziua.

| MhElenag a răspuns:

Buna, nu vreau sa iti distrug sperantele, dar foarte greu poti ajunge acolo, e o tara strictawinking dar daca ai ambitie si rabdare, totul va fi bine... te puup

| bombonik2580 a răspuns:

Ee o idee destul de buna e un oras fr frumos si curat de cat Romaniawinking happy kiss te pup.