| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce termin facultatea, as vrea sa plec. Vreau sa stiu unde e mai bine. Ma refer la siguranta, job-uri, si relatia cu oamenii. Anglia sau America?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

America devine din ce in ce mai mizerabila. Visul ala american e de mult trecut, e incomparabila calitatea vietii din SUA cu cea din UE. Ca sa nu mai zic cat de complicat e sa obtii viza de emigrant pentru SUA.

| mentholinks a răspuns:

Cauta pe Facebook grupuri de romani din zonele care te intereseaza si intreaba acolo. Cei care se afla deja acolo, stiu cel mai bine.

| 1231242 a răspuns:

Te duci în America sau Anglia, pentru ce, ca ce?!

| Ririanuta a răspuns:

Ar trebui sa incerci in America, fiindca sigur ai putea realiza foarte multe lucruri acolo dar sa stii ca nu numai acolo e bine. Poti incerca in Anglia dar nu pot garanta ca vei face ce iti place (totusi este mai aproape ).
Sper ca te-am ajutat.