| GangstaLuv a întrebat:

Vreau sa-mi bag net prin fibra optica cu romtelecom, viteza 20 mbps, upload 4, 6 mbps, am inteles ca se instaleaza pe o banda telefonica.Mai are cineva? adica vreau sa imi spuneti daca merge netu.

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Deci sa lamurim, sa nu crezi ca 20mbps = 20mb/s! nu este asa!
pentru a afla vitea reala de download si upload imparti la 8:
20 : 8 = 2, 5 mb/s
4, 6 : 8 = 575 Kb/s (0, 575Mb/s)

Acestea sunt viteze reale de download, teoretic tu ai putea sa descarci un film de 700mb la viteza maxima in 4 minute si 40 secunde.

2 răspunsuri:
| vladvlad23 a răspuns:

Eu am de 6 mb viteza tot prin romtelecom si la inceput am dat atatea telefoane ca aia imi stiau numele pe derost. laughing. In fine dupa aia a mers bine. Cred ca cu 20 mbs tie o sa iti mearga mult mai bine.

| vily a răspuns:

Merge foarte bine. happy