| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr niște haine de pe net(tricouri ai o geaca), însă am o mare dilema, mărimile. La înălțime ma încadrez la M (1, 73),insa la greutate la S(53kg).E mare diferență între S și M? Ce mărime îmi sugerați?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare e chiar atât de greu sa îți cumperi un centimetru pentru croitorie și sa pui pe cineva sa te măsoare? Mai mult contează circumferința taliei, piept, coapse, lungime brate decât greutate. Iar diferența între S și M este una destul de mare. Măsoară-te mai întâi cu centimetrul pentru croitorie. Sau mai bine mergi direct în magazin.

| Anee1667 a răspuns:

Bună.
Asta e cam la ghici, eu îmi cumpăr mereu haine de pe internet, mă încadram la mărimea M ca şi kg pentru ca aveam 55 dar şi la înălţime, când mi-au sosit hainele acasă am realizat că îmi sunt destul de mari şi de atunci comand numai marimea S şi uneori chiar XS.
Presupun că la cele 53 de. kg ale tale tricoul îţi va fi chiar mare.
Acum e alegerea ta... zic să te uiţi printre restul hainelor tale şi să vezi ce mărime sunt

| Popa482 a răspuns:

Depinde daca si corespunde marimea cu realitatea.Sa nu uitam ca de multe ori ne luam un tricou de pe net crezand ca e o anumita marime, iar la primire e alta.In ceea ce priveste marimea potrivita depinde si de tine. Daca vrei ceva putin mai largut ia un M, iar daca vrei ceva mai mulat ia un S. Sper ca ti-am fost de folos!

| Robeeert1 a răspuns:

Eu am 1, 72 și 52 de kg deci suntem extrem de apropiați că mărime și îți spun că eu port doooar XS, rareori S, uneori și hainele XS le duc la croitorie. Și eu comand mereu online de pe fashiondays, H&M, Zara si imi iau doar XS la bluze și 27/30 la pantaloni. Dacă iei cumva S sau M vezi să fie Slim Fit sau Skinny Fit ca să nu stea pe tine 'ca pe gard'.