| j1NNNx a întrebat:

Vreau sa-mi sterg ask-ul si-mi cere parola, dar eu niciodata nu m-am logat cu parola, ci doar cu Facebook, si nu stiu nici o parola, deja am incercat parola de la Facebook, si. nu merge.
Am mai intrebat o data dar nu mi s-a raspuns.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ti-am mai raspuns, dar n-ai ascultat: ti s-a furat parola!

Pasii de eliminare sunt urmatoarele:
1. Elimina Ask-ul, atat din Add-remove programs, cat si dintre add-on-urile TUTUROR browserelor existente pe calculatorul tau.
2. Scaneaza-ti calculatorul pentru eliminarea malware-urilor (inclusiv urmele lui Ask)
3. Daca mai exista, sterge manual folderul Ask ramas, din Program Files.
4. Daca nu reusesti sa scapi de Ask, atunci re-instaleaza-ti Windowsul.

Cand ai eliminat complet Ask, Intra in FB si schimba-ti urgent parola.

| deeeaqq a răspuns:

Http://ask.fm/account/settings/change-password

Pune și tu o parolă acolo și vezi dacă merge...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da aici http://ask.fm/login/recover
Pune e-maiulul si o sa primesti un e-mail de la ei sa schimbi parola

| j1NNNx explică (pentru anonim_4396):

Email la ce? cand eu ma loghez cu Facebook.

| anonim_4396 a răspuns (pentru j1NNNx):

Poti sa te loghezi si cu Twitter
Pune acelasi email pe care il ai si la Facebook