| Vasiu_Toma_1969 a întrebat:

Vreau sa stiu cu cate ore pe zi sunt angajat si ce salariu am.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Afli aceasta daca iti citesti contractul individual de munca, noi n-avem de unde sti.

| Ironwin a răspuns:

Mergi la camera de munca sau ITM (inspectoratul teritorial de munca) si acolo o sa afli.

| nugasescusernameliber a răspuns:

In momentul in care te-ai angajat trebuia sa primesti un contract individual de munca, pe care l-ai si semnat, altfel cum sa te angajeze? Orice modificare adusa acelui contract se face printr-un act aditional din care ti-e inmanat si tie un exemplar.
Daca nu ai primit toate astea, mergi la ITM si ei iti pot spune exact cum figurezi in REVISAL