| simoSTAR a întrebat:

Vreau si eu un link de unde sa descarc jocul mario dar care sa mearga.si inca ceva pentru cei care stiu...eu cand jucam mario ajungeam la nhivelul 4, acolo cu focul si trebuia sa sar undeva si nu aveam nici o sansa sa sar pentru ca era f mare distanta... ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Exista o tasta pe care daca o tii apasata intra mario in mod turbo, incepe sa alerge si sari mai departe. cred ca de Shift e vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Link nu stiu sa iti spun... dar, vezi la controls si unde scrie fair/fast acolo iti setezi o anumita litera(numar) si cand ajungi undeva unde nu poti sarii ti apasat butonul setat si apesi pe "spatiu", de exemplu la mine este litera"z"... sper ca ai inteles ceva :*

| alexandrutzamikutza a răspuns:

Tu vezi ca este un buton la calculator ctrl sau poate la tine e altfel care mareste viteza cand sari si ala te poate ajuta ca nici eu nu stiam dar am descoperit pe parcurs