| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Wordpress sau blogspot?
Argumente.
Dau funda :*

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Blogspot. E clar. Cu Blogspot, "site-ul" meu apare la unele cautari, fara sa platesc sume exorbitante cum fac unii, pe primele locuri din prima pagina a Google. Puteti incerca: www.picturadecorativapepereti.blogspot.com. Tastati orice cuvint-cheie referitor la pictura decorativa in casuta de cautare de la Google, si veti gasi site-ul pe prima pagina. Nu cred ca este valabil si pentru Wordpress, atita timp cit se stie Blogspot apartine de Google, si astfel are anumite facilitati la cautare pe Google. Da, poate lucrezi mai usor cu Wordpress, insa cu Blogspot e mai eficient. Cel putin daca vrei sa te faci cunoscut.

| Simpatic a răspuns:

Wordpress cu siguranta in primul rand are teme mult mai dragute,are mai multe functii, e mai usor de modificat etc ca minus-uri, unele script-uri sau coduri (embed) nu sunt acceptate sau necesita cunostinte high pentru a le implementa.

| Cineva_1522 a răspuns:

Wordpress! e mai fain si lucrezi mai usor. uite adresa mea.www.inoo97.wordpress.com ( sunt incepator) e mai fain in wordpress.am prieteni care folosesc bolg spot si spun ca nu e la fel ca wordpress.in wordpress lucrezi in html.si is multe dezavantaje... sper ca te-am ajutat! ceao

| morenaRox a răspuns:

Wordpress este cel mai usor de uitilizat si cel mai bunwinking Eu il folosesc.Am incercat pe blogspot dar nu este asa " prietenos" si am renuntat la el imediatwinking