| adela2012 a întrebat:

Zilele trecute au fost afisate la scoala niste foi in care scria ce nu o sa ne dea la Evaluarea Nationala de anul acesta. La romana spunea ca nu o sa ne dea romanul si numai stiu ce era si inca ceva de la gramatica, in fine...Dar la matematica nu le-a afisat profesoara. Problema e ca numai stiu cum se numea, imi puteti da un link? Sper ca ati inteles ceva.

2 răspunsuri:
| zaratu a răspuns:

Subiectele nu le face profesorii vin de la inspectorat, nu trebuie sa te ei dupa ce scrie in foile de la scoala daca iti da romanul ce faci, citeste fugitiv tot

| adela2012 explică (pentru zaratu):

Nu era niciun subiect, profesoara a luat dupa un site tot, iar ce a luat dupa site esti constient ca au fost publicate de minister. Erau informatii despre Evaluarea Nationala printre care si ce am spus eu mai sus. Eu am intrebat daca stie careva site-ul ca sunt curioasa daca ne da un anumit tip de exercitii la matematica, atat, nu ca nu invat romanul sau ce ai scris tu mai sus. Si invata sa scrii romaneste si dupa sa mai vorbesti, daca nu esti capabil sa ajuti pe cineva mai bine iti tii gurawinking