| Ilarionus a întrebat:

1)ca sa joc un joc pe steam trebuie sa instalez si jocul sau numai steam-ul?
2)steam-ul se instaleaza greu?

5 răspunsuri:
| cosminvalerian a răspuns:

Pai:
1)Iti descarci steam, si apoi, iti da un programel (e platforma de unde descarci/cumperi jocuri, si iti trebuie un cont, care il faci intr-un minut, maxim) si de acolo, iti alegi jocul si il descarci.Fii atent, ca sunt si jocuri gratis, dar sunt si cu bani.
2)Setupul are 1 sau 2mb iar updateruile 100-150mb.Aici depinde de internet.

| lucian_2018 a răspuns:

Instalezi steam, se instaleaza usor, apoi cumperi jocurile dupa ce iti faci un cont

| Ilarionus explică:

Dar jocurile de acolo au virusi°?

| Ilarionus explică:

Dar ma refer la jocurile gratis alea au virusi?!