| extazyyy a întrebat:

1.Sepotrivesc toate componentele cu carcasa?
Adica daca o sa incapa toate in carcasa si nu o sa am probleme

2.Se potrivesc componentele intre ele sau trebuie schimbat ceva?

DAU FUNDA

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/669148/

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

O configuratie excelenta, dar vezi ca ai ceva componente in lista care nu sint momentan in stock, iar memoria s-a scumpit destul de mult in ultima vreme. Daca nu vrei overclock extrem, poti economisi lejer ~100 RON luind un alt kit de memorie, ddr1600 sau 1866. Oh, da, si sa nu uitam - pentru o pizza, vreo trei beri si desertul, ai cod de 1% reducere - 92WQ7UMX
Sa il stapinesti sanatos!

| extazyyy explică (pentru KodrutZ):

Ms Mult de sfat si de cod!
O ultima intrebare ar fi daca PC de mai sus ar rezista la SETARI MAXIME in FULL HD si 8 msaa la BATTLEFIELD 3 si CRYSIS 3?

| KodrutZ a răspuns (pentru extazyyy):

De rezistat rezista, ca doar nu crapa de la atita treaba. Daca nu rulezi pe 3 monitoare, foarte probabil ca o sa ai si un framerate decent in scenariul dat de tine. Nu de alta, dar cel putin BF merge brici si pe vechituri - l-am jucat la VH cu 2XFSAA in 1280X1-24 cu HD 4770...

3 răspunsuri:
| javiga a răspuns:

Pai normal ca o sa se potriveasca componentele intre ele, nu trebuie sa schimbi nimic si toate piesele o sa arate foarte frumos in carcasa.Nu ai de ce sa iti faci griji! Funda?