| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să știu dacă sunt compatibile componentele și dacă nu sunt ce trebuie schimbat. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1141416/

4 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Salut!

Pentru a te putea ajuta cu o configuratie personalizata, te rog raspunde cu atentie la urmatoarele intrebari.

1. Care este bugetul maxim in care vrei sa te incadrezi?

2. Cand intentionezi sa faci achizitia?

3. Configuratia trebuie sa aiba monitor inclus?
- Daca nu, ce rezolutie maxima are monitorul pe care-l detii?
- Daca ai un monitor mic, intentionezi sa-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?

4. La ce vrei sa folosesti sistemul? Daca lucrezi in special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.

5. Vrei sa faci overclocking sau nu te pasioneaza?
Daca nu stii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei sa faci

6. E necesar sa fie un sistem silentios sau nu este relevant?

7. Detii alte componente pe care ai vrea sa le folosesti cu acest sistem? Daca da, spune-ne cate ceva despre fiecare, ce model sunt, ce tip, etc.

8. Ai nevoie si de periferice (tastatura, mouse, mousepad, boxe, casti)?

9. În cazul in care achizitionezi un sistem complet, doresti si asamblarea lui?

[*]Nota
Este in interesul tau sa revii cu cateva zile inainte de a plasa comanda. De ce? Pentru ca preturile produselor, stocurile disponibile si promotiile pot varia de la o zi la alta, iar un wishlist facut astazi, peste cateva zile poate avea 0% relevanta.
Pentru a beneficia de cele mai bune sfaturi din partea noastra, te rugam sa revii cu 2-3 zile înainte de a plasa comanda.

| giyongchyz a răspuns (pentru RaduTN):

1. 5200 ron 2.In 2-3 luni 3.Am un monitor în wishlist 4.Gaming 5.Nu 6. Nu mă deranjează dacă face puțin zgomot 7.Nu 8.Nu 9. Da. Sunt compatibile cele din wishlist-ul făcut de mine?

| sltlp a răspuns (pentru giyongchyz):

Sune ele compatibile dar in 2-3 luni se schimba multe. Si sincer, mi se parre prosteste sa dai 600 lei pe carcasa si sa stai cu un hdd. Mai bine 300 carcasa, si indesi si un ssd. Si ar mai fi schimbari pe acest principiu.

| RaduTN a răspuns (pentru giyongchyz):

Citeste: [*] Nota
Revin-o cand ai banii pregatiti.