| AlexDinTimis a întrebat:

Ajutati-ma 1! Nu mai rezist! De cativa ani ma tot chinui sa fac calculatorul si nu reusesc 1! L-am dus la zeci de oameni si toti au zis ca nu are nimic si nu pot sa ma joc fara sa mearga sacadat! Nici mario nu imi merge bine! Am pentium dual core e6300 2. 80ghz gf 9500 gt 1gb 128 bits 2gb ram 400mhz! Va rog din toata inima ajutati-ma!

13 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu ai chiar un alienware.....intr-un fel e normal sa iti mearga asa!
Din acei 2 gb rami de exemplu. jumatate se duc pentru internet, antivirus, messenger ...etc
*de asta e bine sa inchizi totul atunci cand joci un joc *
uite sfatul meu ..downloadeaza advance system care :
http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.html
*ca sa fie pro baga key-ul acesta : D735F-51E93-1B1E4-C8AD4 *
o sa iti faca ordine in pc si o sa iti optimizeze sistemul ...pe scurt o sa mearga mai rapid!
2 ) Downloadeaza game booster!
http://www.iobit.com/gamebooster.html

Atunci cand te joci el o sa iti inchida aplicatiile inutile, si o sa redirectioneze toate resursele catre jocul tau!
De asemenea atunci cand te joci ..inchide u.tor.rent, messengerul, antivirusul ...si deconecteaza netul!
Porneste game booster ...si ar trebui sa iti mearga ceva mai bine!

| AlexDinTimis explică (pentru Apache):

Auzi ce inseamna system video memory?

| Apache a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Memoria video ...adica de cat ai placa video!
1 gb, 2gb 3, 4 gb...etc

| AlexDinTimis explică (pentru Apache):

Pai si de ce imi arata 0 mb?

| Apache a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Nu are cum... e eroare
fa un test aici si vezi :
http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx

...alege un joc la intamplare si vezi

| AlexDinTimis explică (pentru Apache):

Bine am dat la gta 4 si zice ca ii fast compul si abia ma joc! Nu inteleg ce are! Mor de inima! 1

| Apache a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Fa ce ti-am zis eu ..si vezi daca merge ceva mai bine

| AlexDinTimis explică (pentru Apache):

Am facut si tot aia ii1

| AlexDinTimis explică (pentru Apache):

Vorbim aici mr_shadow2378

| Apache a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Nu prea mai intru pe mess....sorry
sfat :
mai bine da-i un mesaj lui nelulL, se pricepe la chestii din astea mai bine ca mine!
http://www.tpu.ro/utilizator/alqk
e cam ciudat totusi.....ar fi trebuit sa mearga ceva mai bine

| AlexDinTimis explică (pentru Apache):

Sunt junior nu pot trimite mesaje

| Apache a răspuns (pentru AlexDinTimis):

Ok. ii dau eu un mesaj si ii spun

| AlexDinTimis explică (pentru Apache):

Mersi