| VasiDobie a întrebat:

AJUTOR! Cand incerc sa intru in unele jocuri de sunt pe full screen mi se blocheaza vreo 5-10 secunde si imi apare un ecran albastru si zice niste texte :A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer"... *** STOP: 0x0000007e (0x80000003, 0x805c49b8, 0xf7a172b4, 0xf7a16fb0)... blue screen.
Ajutor ce trebuie sa fac ca nu vreau sa reinstalez windows-ul.
Mentionez ca am un laptop HP si windows 7 professional.
inainte nu facea asa dar dupa ce l-am reinstalat imi aparea numai asta. FUNDA FUNDA FUNDA!

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

Deci fa uite asa: pornesti calculatorul, intri in START -> CONTROL PANEL -> Programs and Features si aici cauta ce ai instalat inainte de a avea problemele astea, si dezinstaleaza.

4 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

De obicei erorile aste le da cind sunt probleme de hadrduri (a unei piese din Laptop).

| VladGH a răspuns:

Gidestete ce soft sau driver ti-ai instalat, intra in bios si dezinstaleaza/sterge ce ai instalat ultima.

| VasiDobie explică (pentru VladGH):

Bine intru acolo stiu cum sa umblu prin alea dar nu stiu unde sa gasesc cea ce zici tu

| VladGH a răspuns (pentru VasiDobie):

Deci fa uite asa: pornesti calculatorul, intri in START -> CONTROL PANEL -> Programs and Features si aici cauta ce ai instalat inainte de a avea problemele astea, si dezinstaleaza.

| MytzaMytz a răspuns:

Trebuie reinstalat windowsul, asa am patit si eu.