| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Ajutor TPU! dau funda la cel mai rapid raspuns
Imi cer scuze dar nici nu stiu al ce categorie sa pun intrebarea

Azi am primit cred ca vreo 10 mesaje prin care ma intreba lumea ca de ce i-am blocat pe facebook.Dar nu am blocat pe nimeni!

am intrat pe vontul meu de facebook si imi apare asta

For security reasons your account is temporarily locked

If this account reflects your real name and personal information, please help us verify it.

Dupa aia cand doua continua imi apare asta sa introduc un cod.bun il cotroduc si imi da asta

Încarcă un document de identificare cu fotografie

To make sure this is your account, we need you to upload a color photo of your government-issued ID. Your ID should include your name, birthday and photo.

Acceptable IDs include your:

Paşaport

Driver's license

State-issued ID card

Military ID card

Immigration ID with signature

We can't accept:

Your profile picture

Everyday pictures

Imi da sa apas iar continua si apoi scrie asta

Încarcă un document de identificare cu fotografie

Follow these steps to upload your ID:

Cover up your ID's confidential information (ex: address), but make sure your name, birthday and photo are clearly visible

Take a picture of your ID with a digital camera or make a copy with a scanner

Save the photo to your desktop

Click "Choose Photo" below and follow the instructions

Alege o fotografie

This is my government issued ID. I understand I won't get help with my account if I haven't uploaded a valid ID.

Incarc o poza din calcualtor cu mine si dupa aia imi da asta

Mulţumim

We'll get in touch with you at the email address you provided after we've reviewed your ID. You will now be logged out of Facebook.

Imi da deconectare iar cand incerc sa bag din nou id ul si parola imi da iar asta

For security reasons your account is temporarily locked

If this account reflects your real name and personal information, please help us verify it.

Va rog spuneti-mi ce s-a intamplat sau ce ramane de facut in aceasta privinta, nu mi s amai intamplat pana acum asa

Va rog dau funda!

Răspuns Câştigător
| ionuutzuu a răspuns:

We'll get in touch with you at the email address you provided after we've reviewed your ID. You will now be logged out of Facebook.

tinem legatura cu tine pe mail-ul pe care ni l-ai dat dupa ce iti verificam profilul. pentru moment vei fi deconectat/a de pe facebook.

cred ca overall este destul de clar mesajul, trebuie sa astepti o buca' de vreme sa verifice ei manual ca esti tu. simple as ***

| SchiZz20CMrecords explică (pentru ionuutzuu):

Si bucata asta de vreme cam cat ar fi? cateva luni? ca, cam asa merge treaba cu facebooku de ceva timp.
Si faza e ca mie pe mail-u pe care am facut facebooku nu-mi da nici o notificare

| anonim_4396 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Faza e ca ei astepata neaparat date de pe un card. Vor neaparat date despre tine.Eu as inchide definitv acest cont. E ceva necurat la mijloc.Nu are de ce sa-ti ceara date de pe documente, mai ales poza dinn documente. Normal daca ar fi asa cum zic ei si vor sa-ti verifice contul, sa ceara o poza din calzulator ca doar pe calculator si din calculatoe ai facut contul, nu ai facut contul pe baza datelor din buletin sau livret militar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Pai nu iti da pe aemail ncio notificare, cred ca e vreun virus care vrea neaparat date reale.

5 răspunsuri:
| Borsko a răspuns:

Nu mori fara facebook, nu?
Mai asteapta...
"For security reasons your account is temporarily locked"

| SchiZz20CMrecords explică (pentru Borsko):

Normal ca nu mor fara facebook, doar ca nu intelesesem de fapt intentia celor de la facebook.Mai ales ca mi-au cerut niste date personale de pe buletin chestie ce nu am mai auzit pana in prezent.
dar s-a rezolvat..se pare ca lumea intelege mult mai rapid cand le vorbesti cu beepuri decat cu voie buna :l