| Ajmacagica a întrebat:

Ajutor va rog! NU IMI MERGE INTERNETUL PE LAPTOP NEAM! Imi arata ca e conectat ca totul e bine ( nu imi apare acel semn al exclamarii galben jos) intru pe net si imi apare ca acest site nu poate fi accesat! Vreau sa specific CA PE ALTE DISPOZITIVE (tableta telefon) internetul functioneaza foarte bine! DAU FUNDA HEELP

11 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Ha ha ha! (Scuze.)
Reglează data şi ora din setări!
Jos în dreapta ai ceasul, clic dreapta mouse, şi apeşi -adjust time and date.
Sucess!

| Ajmacagica explică (pentru mudokins78):

Ora si data sun ok! Nu cred ca are legatura cu asta!

| mudokins78 a răspuns:

Ai cablul de internet în lapto sau doar wifi?
E important... Aştept.

| Ajmacagica explică (pentru mudokins78):

Cablul de internet este in pc, nu in laptop! Laptopul este doar conectat la retea!

| mudokins78 a răspuns (pentru Ajmacagica):

Ai instalate două drivere pentru wifi, de aici şi conflictul.
În device manager, la wireless, dai uninstall la driver, re-pornesti laptopul, driverul se va instala automat.
Cam atât.

| Ajmacagica explică (pentru mudokins78):

Ieri a functionat internetul pana cand m-am culcat adica pana pe la 1:30 noaptea se putea intampla ceva asa peste noapte? :c

| mudokins78 a răspuns (pentru Ajmacagica):

Nu! Nu are cum.
Eu am păţit treaba asta pe laptopul meu acu vreo trei săptămâni, am dezinstalat driverul modulului wifi, şi după repornire sa autoinstalat.
Din cauza asta ţi-am spus de driver.

| vinhotse a răspuns:

Ar trebui să clarificați cauza erorii de pe laptop. Iată posibilele motive:

Eroare de căutare DNS
Coruperea cookie-urilor sau setările învechite în browserul Google Chrome.
Conexiune la rețea fără fir întreruptă.
Adaptoare wireless învechite.
Antivirusul dvs. blochează site-ul.
Cache DNS nevalid
Puteți consulta acest ghid pentru o soluție detaliată a cauzelor.

Ghid: Cum să remediați eroarea „Acest site nu poate fi accesat" atunci când redați în flux YouTube pe Chrome?

| AriadnaMaria2 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la fel, dar trebuie doar sa dai click pe retea apoi sa te deconectezi si sa te conectezi la loc. Daca tot nu merge, scoateti din priza router-ul de internet si bagati-l la loc, apoi conectati-va la retea. Sper ca v-am ajutat!

| Ajmacagica explică (pentru AriadnaMaria2):

L-am pornit si repornit de N-ori, nimic rezolvat!

| AriadnaMaria2 a răspuns (pentru Ajmacagica):

Atunci contacteaza un specialist.