| PainAk69 a întrebat:

Aloha TPU,

Stie cineva dc imi merge un singur browser(Opera)? Am nevoie de o exstensie din Chrome,dar cand vreau sa deschid chrome-ul(sau orice alt browser)imi spune: "Acest site nu poate fi accesat,Site-ul refuza conexiunea", asa imi face la orice alt site/extensie din chrome...stie cineva vreo rezolvare?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu antivirusi sau cu Antimalware.
https://www.malwarebytes.org/
Asta daca iti merge daca ai Internet Explorer sau alt browser instalat si functioneaza. Daca nu pune pe stick, din alt computer, antimalware : https://www.youtube.com/watch?v=Dsyavd2n_9c
si booteaza cu el. Daca nu se poate mai aduci si antivirusi. In final poti doar sa stergi complet HDD-ul si sa reimstalezi Windowsul. Succes!

| PainAk69 explică (pentru Salontanul):

Dude...opera merge... celelalte browsere nu merg, nu cred ca e cineva suficient de nebun sa schimbe windows-ul pentru o amarata de eroare

| Salontanul a răspuns (pentru PainAk69):

Nu stiu ce aiureala este asta cu "dude" dar as prefera sa inveti sa nu te mai adresezi asa unor persoane ce nu le cunosti. Vroiam sa-ti explic mai multe, dar pentu ca intrebi si totusi consideri ca stii si nici macar nu icerci sa vezi ca poate merge, m-am gandit ca esti bine asa cum esti. La urmatoarea te blochez pentru ca nu-mi place sa sa umblu pe teren steril.

| vinhotse a răspuns:

Există multe situații care ar putea declanșa această eroare în browserele Chrome. În general, cauza principală de vină este eșecul căutării DNS. DNS este serviciul de rețea care traduce numele dominului în adresa sa IP, iar browserul accesează site-ul web folosind această adresă IP. Când un server DNS nu poate converti un nume de domeniu într-o adresă IP într-o rețea TCP/IP, browserul dvs. nu poate obține adresa IP adecvată pentru a accesa site-ul web și a obține sursa media. Iată ghidul pentru informațiile dvs.

Ghid: Cum să remediați eroarea „Acest site nu poate fi accesat" atunci când redați în flux YouTube pe Chrome?