| andrey843 a întrebat:

Cine stie cum setez un alt browser ca browser implicit.Adica daca nu mai vreau sa deschid mail-urile cu mozila sa le deschid cu opera cand dau click pe mail la yahoo?

4 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Pur si simplu deschizi alt browser si atunci la deschidere te intreaba pe romana sau engleza daca vrei sa setezi browserul ca browser prestabilit, default si dai ok dupa happy

| SerbanSnake a răspuns:

Pai cand deschizi opera sus de tot in stanga e un icon pe care scrie oprea dai click apoi settings-preffernces-advanced,apoi bifezi check if opera is default browser on startup, sper ca te-am ajutat, Bafta!

| LiquidFlesh a răspuns:

Settings>Preferences[ctrl+F12]>Advanced>Programs>bifeaza "Check if Opera is default browser on startup" si da okay, apoi restarteaza Opera si te va intreba Daca vrei sa setezi Opera ca browser implicit.Click pe "Yes" si gata happy

| Mariushik a răspuns:

Pur si simplu te duci la setings si ai acolo setare (browser) ca browser prestabilit. Sper ca te-am ajutat