| Mihaela2023 a întrebat:

Am cumparat un joc de pe Google play şi mi-a cerut sa completez online un formular cu codul de pe cardul meu.
E posibil ca ei să-mi ia toți banii de pe card? Sau acest lucru e imposibil? Acum stau cu frică

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil ca Google play nu-ti ia toti banii din cont.
Google este o firma f serioasa care iti ia doar plata acelui joc si atat. vezi pe unde iti dai tu contul bancar si cardul, ca altii iti pot golii contul de bani, nu google.

1 răspuns:
| DearestVicinity43 a răspuns:

Este normal sa completezi formularul acela cu codurile de pe card din moment ce vrei sa cumperi jocul. Data viitoare cand vrei sa cumpari un joc nou, nu mai trebuie sa completezi acel formular. Acel formular se completeaza doar odata inainte sa cumpari un joc pentru in contul tau google/google play nu este atasat nici un card. Totusi trebuie sa ai grija pe ce site-uri de internet vizitezi pentru ca este posibil ca cineva sa puna mana pe acele coduri. Poti sa stergi codurile acela din contul tau google/google play. Iti recomand sa ai un al doilea card destinat pentru a cumpara jocuri, iti pui cativa lei pe card si stai fara stres. Nu trebuie sa pui cardul unde sunt toti banii, asa cum au facut unii.