| Uka07 a întrebat:

Am instalat League of Legends si cand vreau sa il deschid imi apare o eroare: "Connection lost to HTTP server. Please check that your Internet connection is stable, and that HTTP connections are not being blocked by a firewall." Ce pot sa fac?

1 răspuns:
| mickeyMT a răspuns:

Apare din cauza ca tu folosesti un antivirus care blocheaza accesul jocului la internet. Ce trebuie sa faci este ori sa opresti antivirusul pe perioada utilizarii jocului, ori sa dai executabilului permisiune de a se conecta la internet din firewall.