| pd123456 a întrebat:

Am jucat putin GTA IV pe laptopul acesta si cred ca s-a defectat putin! Voi ce credeti?
Acesta este laptopul: Laptop ASUS X540YA-XX146D cu procesor AMD Quad-Core A8-7410 2.20GHz, 15.6", 4GB, 500GB, DVD-RW, AMD Radeon R5, Free DOS, Chocolate Black

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu are cum să se defecteze puțin. Ori se defectează, ori nu are nimic.
Dacă te-ai jucat pe pat, deasupra unei pături groase, pentru multe ore, da, este posibil să se defecteze din cauza temperaturii ridicate.

3 răspunsuri:
| MortalX a răspuns:

Adica s-a defectat? Ce probleme are mai exact?
Daca nu arata nimic pe ecran si totusi porneste, atunci s-a stricat placa video sau chipsetul.

| pd123456 explică (pentru MortalX):

Cred ca GTA IV a fost un joc prea mare pentru laptopul acesta!
mai exact coolerul/ventilatorul porneste se opreste si iar porneste si iar de opreste. Si nu cred ca este asa de cand l-am cumparat si dupa ce am jucat GTA IV.

| MortalX a răspuns (pentru pd123456):

Ventilatorul? ai impresia ca se opreste pentru ca ruleaza la turatii mai mici... am crezut ca e o problema mai grava.
Daca se incalzeste prea tare, curata-l de praf si ia-ti un cooler extern