| MoisaDMD a întrebat:

Am o intrebare despre Microsoft Visual Basic 2010 Express. Cand termin de facut aplicatia vreau sa intre si ceilalti prieteni la mine pe aplicatie. Dar cand salvez imi arata toate fisierele de la program cu editare tot si le zice ca trebuie sa descarce si ei Visual Basic. Eu vreau sa intre fara a descarca aplicatia. Daca le dau de la obj - x86 - Debug - NumeleAplicatie.exe le da eroare.

Cum pot si prietenii mei sa intre pe aplicatia creata de mine.

Dau FUNDA daca merge.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

N-am mai lucrat cu VB de o sută de ani, dar un lucru știu sigur: chiar dacă ai compilat aplicația (deci ai un fișier.exe), acesta nu va putea fi rulat pe alt calculator, decât dacă are și ăla VB instalat. Sau dacă faci un kit de instalare, care va transfera și pe alte calculatoare librăriile VB de care are nevoie ca să poată rula.