| Cristian_Dragos_1995 a întrebat:

Am o intrebare, mi-am cumparat casti noi de gaming si le-am bagat in laptop si cand inregistrez ceva nu mi se aude microfonul de la casti, se aude cel de la laptop. Stie cineva ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

Salutare! Te duci în control panel - sound şi la recording o să-ţi apară microfonul pe care-l ai tu, vezi dacă este bifat ca şi "default".
Dacă nu merge, intră in programul cu care înregistrezi şi caută la setări "audio input" sau ceva de genul şi vezi să-ţi fie selectat microfonul de la căşti. Dacă nu merge, te aştept cu un mesaj mai detaliat al problemei în privat. O zi bună!

| Cristian_Dragos_1995 explică (pentru Ađrian90):

Tot nu imi merge. Dau la control panel - sound - recording si am - Headset adica castile care imi spune disconnected si daca ii dau connect nu se intampla nimic, microphone, care mi-e activat si zice ca e default si mai am stereo mix. si gen nu e doar cand filmez, cand vb cu prieteni mei doar cel din laptop se aude.

2 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Depinde de programul de filmat, la Bandicam (programul pe care il folosesc eu) te intreaba in caz ca ai 2 microfoane, pe care vrei sa il folosesti