| Teodor14215 a întrebat:

Salut, am un laptop de la Asus de gaming si recent mi-am cumparat niste casti cu microfon, cand conectez orice fel de casti pur si simplu nu imi gaseste microfonul. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ce fel de casti cu microfon ai cumparat? Cu o mufa sau doua mufe (roz si verde)?
Cate porturi audio are laptopul? Daca are un singur port, va trebui sa folosesti casti cu microfon cu o singura mufa. Daca laptopul are doua porturi (separat pentru casti si microfon), va trebui sa folosesti casti cu doua mufe (roz si verde), pe care sa le conectezi corect la laptop.
Castile cu microfon pentru telefon nu functioneaza pe laptop / calculator! Trebuie sa scrie pe ambalaj ca ele sunt concepute pentru pc si alte dispozitive.
Testeaza castile pe aplicatii (Facebook - apeluri audio, sau pe Skype - dupa caz).

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Windows update gaseste driverele si le instaleaza