| xPicPoc a întrebat:

Am o intrebare pe care o adresez tuturor jucatorilor de cs priceputi am internet de la romtelecom (clicknet) vreau sa imi fac sv de cs si sa il tin dar am inteles ca nu se poate face daca nu fac port forwarding imi poate explica cineva cum sa procedez? cateva sfaturi m-ar ajuta va rog dau funda

Vreau pas cu pas va implor iar pentru cei ce nu se pricep sa nu vorbeasca sa se afle si ei in treaba. va rog mult dau fundoi mare big grin

1 răspuns:
| username a răspuns:

La ce viteza ofera cei de la clicknet, iti recomand sa nu iti faci server. Iti spun din propria experienta, am avut un server cand aveam clicknet si la 16 playeri deja era lag.
Tutoriale pas cu pas gasesti pe internet (eu asa am facut server-ul, asta acum 4 ani) si majoritatea sunt pentru cei care au clicknet, pentru ca e mai greu sa faci port forwarding cu routerele lor.