| RaresQzby a întrebat:

Am o intrebare pentru jucatorii de League Of Legends si anume:
ce campion este mai puternic (si care are combo-uri mai bune) dintre Fiddlesticks si Twisted Fate.
PS: ma intereseaza mai mult care are combo-urile cele mai bune.

Răspuns Câştigător
| ZethKode a răspuns:

Hei! Depinde foarte mult de compozitia echipei. Fiddle"dicks" poate fi folosit si ca un Ap Jungler cu niste gank-uri foarte bune deoarece mid are cam multi counteri. Twisted Fate e si el un solo laner foarte bun, singura "chestie" care-l enerveaza pe Twisted Fate sunt gap closers (gen Diana, Fizz, Kassadin). Cat despre un campion punternic... nu exista. Fiecare campion are proprii lui counteri, tot ce poti face pentru a face un campion "bun" este sa-i faci un build corespunzator. Un sfat: Cand cumperi un campion, joaca niste co-op-uri cu el, pentru a te obisnui cu el si cu mecanica respectiva. Iti urez bafta, poate ne intalnim pe Campiile Dreptatii, cya.