| EzioAuditoreDaFirenze a întrebat:

Am o intrebare stupida. Calculatoarele au Wireless? Sau doar laptopurile...

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

@cabana - Degeaba ai router. Daca vrei sa conectezi un desktop la o retea wireless, iti trebuie un adaptor wireless. Nu sint scumpe, Denis e la furat. Voila, la doar 38 RON - http://www.vexio.ro/adaptor-usb-wireless-n-150mbps-tl-wn721n-usb_P35556 (eMAG sint hoti la multe categorii de produse, am comandat de la vexio si sint foarte OK, asta ca sa nu apara discutii ulterioare).

4 răspunsuri:
| username a răspuns:

Depinde de placa de baza. Majoritatea placilor de baza mai recent aparute au wireless-ul incorporat, ca la laptop-uri.

| EzioAuditoreDaFirenze explică:

Am router nu e problema. Ok mersi la amandoi

| Denis505 a răspuns:

Doar laptopurile si calculatoarele foarte scumpe gen 50.000 ron sau mai mult. L meu nu are deci nu cred ca foarte multe calculatoare au, rar se intalnesc cazuri sau unii isi downloadeaza programe pentru wireless pe calculator, nu stiu mai mult si eu atat iti pot explica.

| Cleaner a răspuns:

Ca să ai wireless îţi trebuie un router.Ca să-ţi răspund la întrebare, da, şi calculatoarele pot avea wireles.