| Girly97 a întrebat:

Calculatoarele accepta tastatura/mouse wireless sau doar laptopurile?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu folosesc mouse wireless la pc.
În pachetul mouse-ului sau al tastaturii vei găsi și un mic stick usb care se introduce în portul usb de la pc. În felul acesta dispozitivele se vor conecta automat la pc.

| halogen001 a răspuns:

Accepta si calculatoarele si lapropurile. (Se conecteaza pe USB un recptor mic. )

| Zuzu1991 a răspuns:

DA, EVIDENT
sunt 2 tipuri de tastatura/mouse wireless:
1. prin RF, practic iti da un usb minuscul pe care il bagi in calculator (si la laptop la fel) si care inlocuieste firul
2. prin bluetooth, la care trebuie sa ai bluetooth in calculator, cum majoritatea laptop-urilor au integrat, de aici intrebarea ta, insa pe pc-uri, exista binemercic separat pe usb, deci si asa merge pe non-laptop-uri

| Țoglă a răspuns:

Da