| KarpatickShow a întrebat:

Am o mica problema!
Mi-am instalat un joc "Battle for Graxia" iar cand l-am pornit mi-a aparut urmatoarea eroare:
______________________________________
"D3D9 Application

This application requires functionality that is
not available on your Direct3D hardware
accelerator.

This application will now exit."
______________________________________

Spuneti-mi si mie cum pot rezolva aceasta probleme.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| HεεЌεЯε a răspuns:

Calculatorul tau poate nu-l suporta..asta ar fi cauza acestei erori. Direct3D hardware.e ori de la placa video.ori de la Hard... ceva de genu..vezi aici daca iti merge: http://www.systemrequirementslab.com/cyri

2 răspunsuri:
| HεεЌεЯε a răspuns:

E acelasi windows? daca nu incearca sa iei tot ala.
daca da..trb sa fie pe cd.ori cand ai bagat windows. ceva nu a mers insa tu nu poti vedea..si acel ''ceva'' tia distrus un alt ''ceva'' si acel ''ceva'' nu mai functioneaza la 1, 2 jocuri pe care tu le-ai avut.

| KarpatickShow explică:

Mi-a mers inainte, dar dupa ce i-am reinstalat windows-ul nu mai merge!
Alte variante mai sunt?