| Sandu3 a întrebat:

Am o mica problema pe Facebook(pe desktop) in sensul ca in momentul cand ma loghez si il deschid merge foarte bine dar dupa cateva minute incepe sa mearga greoi, din ce in ce mai greu pana se blocheaza cu totul.Imi da atentionari precum SCRIPTUL NU RASPUNDE sau FIREFOX NOT RESPONDING si se blocheaza de tot singura solutie sa mai ies de acolo este Ctrl+Alt+Delete.Si nu cred ca browserul e problema.Am avut 2Gb de RAM iar acum am 4 si tot asa face.Dar mentionez ca nu totdeauna a facut asa.Si am contul de Facebook de 5 ani.Sa fi schimbat Facebook ceva si consuma mai multe resurse? Nu-mi dau seama de unde blocajul asta.E singurul site la care calculatorul imi face problemele astea.In rest merge bine.Ciudat,nu? Stie cineva vreo remediere?

2 răspunsuri:
| RadXx a răspuns:

Foloseste un program gen CCleaner sau mai avansat decat el, curata registrii, cache etc.
In al 2-lea rand,instaleaza-ti Chrome/Maxthon/Opera(Browsere Incercate din care toate merg bine) Am incercat la un timp si Mozila Firefox dar browserul merge greu in general. Daca iti instalezi Chrome,intr-un tab nou scrie comanda chrome://settings/. Dupa,da-i la advanced settings,daca in momentul in care ai instalat chrome vezi optiunea "use hardware accelerate [/etc/etc] si intrii pe FB si iti face la fel atunci, o dezactivezi. Poti intra in task manager si click dreapta pe proces, dupa care go to process, click dreapta, set priority:high/realtime.

| mudokins78 a răspuns:

Ai încercat să faci proba si pe firefox din telefon?
Pe desktop ai încercat şi pe internet explorer?
La firefox (PC) ai facut update la browser?
Ai instalat, net framework, Microsoft silverlight, Adobe flash player, windows redistributabil x86/2012,driver-ele corect?
Verifică!