| Sandu3 a întrebat:

Salut pe toata lumea de pe TPU! De ceva vreme incoace ma confrunt cu o problema destul de ciudata.Calculatorul meu merge greoi(cand deschid browserul o face dupa vreo 30 de secunde,imi mai da mesaj ca FIREFOX IS NOT RESPONDING,unele site-uri le deschide greoi) desi sterg regulat cookiurile, istoricul, are driverele instalate la zi si un antivirus(Avira)de care sunt relativ multumit.Are intr-adevar doar 2 Gb de RAM, dar acum 4 ani cand am pus Windows 7 de exemplu mergea brici, tot cu acesti 2Gb de RAM.Care sa fie explicatia? Ca eu nu mai inteleg nimic.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Dupa 2 ani orice windows trebuie reinstalat pentru ca se ivesc diferite erori in windows care nici un antivirus nu le vede sau chiar daca le vede nu face nimic pentru ca nu e atat de daunator dar acele mici erori adunandu-se cu timpul sunt mai rai decat cei mai puternici virusi!
Deci ma mir cum ai rezistat 4 ani... big grin
Ar cam fi timpul pentru o reinstalare windows, nu crezi? big grin