| alexmico97 a întrebat:

Am o placa de baza Asus p5e3 am avut prima oara xp am instalat driverele si audio nu mergea dupa aia am pus windows 7 si aceias chestie aduio nu merge nu stiu ce sa ii mai fac precizes intrarea din boxe mi pe intrare optica... Daca ati putea sa ma ajutati cu ori ce sfat...Dau funda daca il fac.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In Device Manager ai vreun semnul intrebarii sau exclamarii?

DEVICE MANAGER -> Start -> in Run scrie -> devmgmt.msc -> OK

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| alexmico97 explică (pentru neluL):

Da am intrat da nu am am numa ceva de la usb da nu are legatura.

| neluL a răspuns (pentru alexmico97):

In driverul de sunet ce-ti apare? Iti spune ca driverul e instalat corect?

| alexmico97 explică (pentru neluL):

Deci am instalat driverul realtck hight definision ceva de genu ii so instalat dar nu mil vede...Si acolo unde imi apare sunetu in bara in dreapta are un x

| neluL a răspuns (pentru alexmico97):

Pai nu ai driver de sunet! NU este compatibil cu placa ta de baza.Nu merge Realtek peste tot! Ce placa de baza ai? Ce sistem de operare si pe cati biti?