| Razvynus a întrebat:

Ce sa fac?
Salut, care ma poate ajuta cu un sfat?big grin :
Acum 3 zile am instalat Windows 7, am placa de baza ASUS P5VD2-MX (stiu e cam veche), am instalat driverele bine cu ajutorul lu Everest, dar am o mica/mare problema: -microfonu-nu merge (azi am cumparat microfon nou), prima data am zis ca poate e mufa dar pe parcurs am gasit ca daca bifez "Microphone Boost" din Winsdows se aude bazait cand vorbesc; iar daca bifez acelasi lucru din driverul de la placa de sunet (SoundMax) ma aud in boxe chiar bine.In rest nu mergesad
Lam test si pe Skype si pe Mess si pe un test online si la Windows; m-am jucat cu toate setarile posibile(cred) nu stiu ce sa ii mai fac.
Pls un sfat! big grin

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Încearcă să dai dublu click pe iconiţa de la volum din tray-options-properties şi selectezi recording, dacă nu e deja bifat, bifezi apoi microphone-ok, apoi în fereastra principală trebuie sa fie selectat microfonul şi să nu aibă volumul dat la minim.
Mult succes!