| Anonim0091 a întrebat:

Am o placa Intel HD graphics family in pc de cand l-am cumparat, stiu ca daca vrei 2 placi video atunci trebuie sa fie la fel.
Dar, am un prieten care are un laptop si in el are o placa ca a mea si un nVidia.

Daca imi cumpar o placa video, care nu e Inter HD graphics family atunci va merge?

Răspuns Câştigător
| AlinKun a răspuns:

Prietenul tau are placa video Intel hd integrata in placa de baza si una dedicata in cazul lui nVIDIA
da poti sa iti pui si tu una fie amd fie nVIDIA atata timp cat este pe slotul necesar pci-express in cazul tau cred