| Leo32 a întrebat:

Salut TPU,
mi-am cumparat acum de craciun un laptop cu placa video Intel@ HD Graphics si as vrea sa stiu daca este buna pentru jocuri...eu am vrut Nvidia dar nu erau la acel magazin laptopuri cu Nvidia. E Nvidia mai bun decat Intel?
Daca va ajuta cumva configuratia laptopului...
Intel@ Core i3-370M
Intel HD Graphics
4 GB DDR3 Memory
500 GB HDD

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut,
Intel HD Graphics nu e o placa video, e o solutie video integrata in placa de baza, vei avea probleme cu jocurile.
Ideal era sa intrebi inainte. happy

| andreyuu a răspuns:

Ai un procesor bun, memorie RAM destula, HDD este foarte de ajuns, insa chestia cu placa video ii cam nasoala. Nu conteaza ce fel de placa video ai, de exemplu eu la laptop am ATI de la AMD, sunt si laptop-uri cu Geforce de la nVidia, insa ce conteaza cel mai mult este daca ai sau nu placa video dedicata.