| nuuit11 a întrebat:

Am o preoblema cu Minecraftul la inceput imi mergea dar acum imi apare ca da crash si zice
Ce sa fac? DAU FUNDA!
---- Minecraft Crash Report ----
// I blame Dinnerbone.

Time: 07.01. 2015 14:46
Description: Initializing game

java.lang.RuntimeException: Unknown character ' ' in 'C:/Users/Andrei/AppData/Roaming/. minecraft/config/DynamicLights_entityClasses.cfg:1'
at net.minecraftforge.common.Configuration.load(Configurati on.java:625)
at net.minecraftforge.common.Configuration.(Configuration.j ava:100)
at atomicstryker.dynamiclights.client.modules.EntityClassLi ghtSource.preInit(EntityClassLightSource.java:51)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at cpw.mods.fml.common.FMLModContainer.handleModStateEvent( FMLModContainer.java:545)
at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor1.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at com.google.common.eventbus.EventHandler.handleEvent(Even tHandler.java:74)
at com.google.common.eventbus.SynchronizedEventHandler.hand leEvent(SynchronizedEventHandler.java:45)
at com.google.common.eventbus.EventBus.dispatch(EventBus.ja va:313)
at com.google.common.eventbus.EventBus.dispatchQueuedEvents (EventBus.java:296)
at com.google.common.eventbus.EventBus.post(EventBus.java:2 67)
at cpw.mods.fml.common.LoadController.sendEventToModContain er(LoadController.java:201)
at cpw.mods.fml.common.LoadController.propogateStateMessage (LoadController.java:181)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at com.google.common.eventbus.EventHandler.handleEvent(Even tHandler.java:74)
at com.google.common.eventbus.SynchronizedEventHandler.hand leEvent(SynchronizedEventHandler.java:45)
at com.google.common.eventbus.EventBus.dispatch(EventBus.ja va:313)
at com.google.common.eventbus.EventBus.dispatchQueuedEvents (EventBus.java:296)
at com.google.common.eventbus.EventBus.post(EventBus.java:2 67)
at cpw.mods.fml.common.LoadController.distributeStateMessag e(LoadController.java:112)
at cpw.mods.fml.common.Loader.loadMods(Loader.java:522)
at cpw.mods.fml.client.FMLClientHandler.beginMinecraftLoadi ng(FMLClientHandler.java:183)
at net.minecraft.client.Minecraft.func_71384_a(Minecraft.ja va:473)
at net.minecraft.client.Minecraft.func_99999_d(Minecraft.ja va:808)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:101)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.launch(Launch.java:13 1)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.main(Launch.java:27)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
-------------------------------------------------------- -------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
at net.minecraftforge.common.Configuration.load(Configurati on.java:625)
at net.minecraftforge.common.Configuration.(Configuration.j ava:100)
at atomicstryker.dynamiclights.client.modules.EntityClassLi ghtSource.preInit(EntityClassLightSource.java:51)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at cpw.mods.fml.common.FMLModContainer.handleModStateEvent( FMLModContainer.java:545)
at sun.reflect.GeneratedMethodAccessor1.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at com.google.common.eventbus.EventHandler.handleEvent(Even tHandler.java:74)
at com.google.common.eventbus.SynchronizedEventHandler.hand leEvent(SynchronizedEventHandler.java:45)
at com.google.common.eventbus.EventBus.dispatch(EventBus.ja va:313)
at com.google.common.eventbus.EventBus.dispatchQueuedEvents (EventBus.java:296)
at com.google.common.eventbus.EventBus.post(EventBus.java:2 67)
at cpw.mods.fml.common.LoadController.sendEventToModContain er(LoadController.java:201)
at cpw.mods.fml.common.LoadController.propogateStateMessage (LoadController.java:181)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at com.google.common.eventbus.EventHandler.handleEvent(Even tHandler.java:74)
at com.google.common.eventbus.SynchronizedEventHandler.hand leEvent(SynchronizedEventHandler.java:45)
at com.google.common.eventbus.EventBus.dispatch(EventBus.ja va:313)
at com.google.common.eventbus.EventBus.dispatchQueuedEvents (EventBus.java:296)
at com.google.common.eventbus.EventBus.post(EventBus.java:2 67)
at cpw.mods.fml.common.LoadController.distributeStateMessag e(LoadController.java:112)
at cpw.mods.fml.common.Loader.loadMods(Loader.java:522)
at cpw.mods.fml.client.FMLClientHandler.beginMinecraftLoadi ng(FMLClientHandler.java:183)
at net.minecraft.client.Minecraft.func_71384_a(Minecraft.ja va:473)

-- Initialization --
Details:
Stacktrace:
at net.minecraft.client.Minecraft.func_99999_d(Minecraft.ja va:808)
at net.minecraft.client.main.Main.main(SourceFile:101)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(Unknown Source)
at java.lang.reflect.Method.invoke(Unknown Source)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.launch(Launch.java:13 1)
at net.minecraft.launchwrapper.Launch.main(Launch.java:27)

-- System Details --
Details:
Minecraft Version: 1.6.4
Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
Java Version: 1.7. 0_71, Oracle Corporation
Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
Memory: 78413864 bytes (74 MB) / 231985152 bytes (221 MB) up to 523501568 bytes (499 MB)
JVM Flags: 6 total; -XX:HeapDumpPath=MojangTricksIntelDriversForPerformance_ javaw.exe_minecraft.exe.heapdump -Xmx512M -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
AABB Pool Size: 0 (0 bytes; 0 MB) allocated, 0 (0 bytes; 0 MB) used
Suspicious classes: FML and Forge are installed
IntCache: cache: 0, tcache: 0, allocated: 0, tallocated: 0
FML: MCP v8.11 FML v6.4.49.965 Minecraft Forge 9.11.1.965 43 mods loaded, 43 mods active
mcp{8.09} [Minecraft Coder Pack] (minecraft.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
FML{6.4.49.965} [Forge Mod Loader] (minecraftforge-9.11.1.965.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Forge{9.11.1.965} [Minecraft Forge] (minecraftforge-9.11.1.965.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
betterstorage{0.7.3.38} [BetterStorage] (1.6.4.BetterStorage_0.7.3.38.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
ChickenShed{1.1.2} [Chicken Shed] ([1.6.4+] ChickenShed (v1.1.2).zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
wildcaves3{0.4.3.5} [Wild Caves 3] ([1.6.x] WildCaves v0.4.3.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
antiqueatlas{3.0.0} [Antique Atlas] (antiqueatlas-3.0.0-mc1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
KeithyUtils{1.2} [Keithy Utils] (KeithyUtils_1.2.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Aquaculture{1.2.4} [Aquaculture] (Aquaculture_1.2.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Backpack{1.26.29} [Backpack] (backpack-1.26.29-1.6.x.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
QuiverMod{1.6.4} [Better Archery] (Better Archery 1.6.3 for 1.6.4 (modpack).zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
BetterGrassAndLeavesMod{1.6.4.D} [Better Grass & Leaves Mod] (BetterGrassAndLeavesMod[v1.6.4.D].jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
BetterSignsMod{1.6.4.B} [Better Signs Mod] (BetterSignsMod[v1.6.4.B].jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
BiblioCraft{1.5.5} [BiblioCraft] (BiblioCraft[v1.5.5].zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
BiomesOPlenty{1.2.1} [Biomes O' Plenty] (BiomesOPlenty-universal-1.6.4-1.2.1.416.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
BiblioWoodsBoP{1.3} [BiblioWoods Biomes O'Plenty Edition] (BiblioWoods[BiomesOPlenty][v1.3].zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
CarpentersBlocks{2.0.3} [Carpenter's Blocks] (Carpenter's Blocks v2.0.3 - MC 1.6+.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
craftguide{1.5.2} [CraftGuide] (CraftGuide-1.6.7.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
DynamicLights{1.2.8} [Dynamic Lights] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
DynamicLights_onFire{1.0.3} [Dynamic Lights on burning] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
DynamicLights_creepers{1.0.3} [Dynamic Lights on Creepers] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
DynamicLights_dropItems{1.0.5} [Dynamic Lights on ItemEntities] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
DynamicLights_entityClasses{1.0.0} [Dynamic Lights on specified Entities] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Errored
DynamicLights_mobEquipment{1.0.3} [Dynamic Lights on Mob Equipment] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
DynamicLights_flameArrows{1.0.0} [Dynamic Lights on Flame enchanted Arrows] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
DynamicLights_otherPlayers{1.0.5} [Dynamic Lights Other Player Light] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
DynamicLights_thePlayer{1.0.9} [Dynamic Lights Player Light] (DynamicLights_1.6.4.jar) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Growthcraft{2.0.4} [Growthcraft] (growthcraft-core-1.6.4-2.0.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Growthcraft|Cellar{2.0.5} [Growthcraft Cellar] (growthcraft-cellar-1.6.4-2.0.5.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Growthcraft|Apples{2.0.4} [Growthcraft Apples] (growthcraft-apples-1.6.4-2.0.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Growthcraft|Bamboo{2.0.4} [Growthcraft Bamboo] (growthcraft-bamboo-1.6.4-2.0.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Growthcraft|Fishtrap{2.0.4} [Growthcraft Fishtrap] (growthcraft-fishtrap-1.6.4-2.0.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Growthcraft|Grapes{2.0.4} [Growthcraft Grapes] (growthcraft-grapes-1.6.4-2.0.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Growthcraft|Hops{2.0.4} [Growthcraft Hops] (growthcraft-hops-1.6.4-2.0.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Growthcraft|Rice{2.0.4} [Growthcraft Rice] (growthcraft-rice-1.6.4-2.0.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
Oceancraft{1.1} [Oceancraft] (OceanCraft-Mod-1.6.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
pamharvestcraft{1.0} [Pam's HarvestCraft Base] (Pam's HarvestCraft 1.6.4 v1.1.4.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
pamweeeflowers{1.1} [Pam's Weee! Flowers] (Pam's Weee Flowers 1.6.4 v1.04.zip) >>Unloaded-Constructed-Pre-initialized
plantmegapack{2.20} [Plant Mega Pack] (PlantMegaPack_2.20.zip) Unlo

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Sterge folderul config

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Dezistaleaza si instaleaza din nou Minecraft.
2 Instaleaza Java.
3 Sa ai toate Driverele Instalate (mai ales Drivarul la Placa video), jocul Minecraft cere Grafica 3D. Daca nu ai iti da eroare.
Daca nu ai pe un CD/DVD driverele de la calculator instaleaza Driver Booster sa iti instaleze Drivarele la zi.
http://www.iobit.com/driver-booster.php

Mult Succes!
Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| nuuit11 explică (pentru DragomirMihail2020):

Tot nu vrea

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru nuuit11):

Fa acest lucru:
-My Computer=Properties=>Device Manager (Partea Stanga sus).
-Cauta Display Adapters=>Driver=>Update Driver=>Search Automatich.
-Dupa ce se termina dai Close si inchizi dupa aceea dai un restart si intri in Minecraft acuma trebuie sa mearga fara nicio problema.

| Elrond a răspuns:

Reinstaleaza-l