| Lory17171717171717 a întrebat:

Am o problema. Am un laptop Asus Rog Strix si de fiecare data cand il deschid imi apar chesti pe ecran in care zice sa apas pe orice tasta si dupa aia scrie sa ies din pxe rom si daca nu apas ctrl+alt+delete si dupa aceea repede F2 nu pot sa ies de acolo si dupa ce apas pe tastele astea intru in setarile biosului si nu stiu cum sa intru pe windows. Am laptopul de 2 zile si nu am reusit niciodata sa il fac sa se deschida in widows. Si cica laptopurile astea au widows 10 pre-instalat. Nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Pe oferta eMag apare că ar avea s.o. FreeDOS; iar pe s@itul ASUS se spune doar că ASUS *RECOMANDĂ* window$ 10, nu și că ar veni cu el preinstalat.
Întreabă vânzătorul pentru a fi mai sigur. (deși nu de puține ori ăștia n-au habar despre ce anume vând).