| Hollows a întrebat:

Salut, stie cineva cum intru in BIOS fara a mai reseta laptopul si sa apas pe niste taste. Deoarece am un laptop care are o tasta Fn, care modifica tastele F1...F12 si eu vreau sa le pun ca si taste normale. Am windows 10 Pro, am mai intrat eu o data pentru acest lucru in BIOS, dar nu mai stiu cum am intrat fara a reseta laptopul.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Vezi daca merge asta: http://www.youtube.com/watch?v=1ifdrJITrGI

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

F2 plus fn, nu am auzit de asa ceva inca, biosul asa e programat

| Hollows explică (pentru RAY):

Am apasat asa, dar nu aparea biosul acolo, aprea safe mode, riper windows si alte chesti daste, dar nu am vazut sa scrie bios. Am apasat pe toate din acle ecran negru cu scris alb si nu a aparut biosul.
Sunt aproape sigur ca mai exista o optiune in widows fara a mai reseta laptopul, cred ca undeva pe la optiunile ramului, acele optiuni care schimbau cat ram sa poti folosi. Adica daca ai 4 ram sa flosiesti 2 - 1...

| RAY a răspuns (pentru Hollows):

Safe mode e f8

| flixbuster a răspuns:

Da modelul exact de laptop si iti cresti mult sansele de a primi un raspuns la obiect (nu generic sau la ghici).

| Hollows explică (pentru flixbuster):

Am cautat prin laptop si am gasit decat un nume, DESKTOP-VEN76UM acest cred ca e, leptopul care il am este de la Lenovo.

| Hollows explică (pentru flixbuster):

L-am gasit este Laptop LENOVO 110-15IBR. Am cautat numele de unde l-am cumparat de data asta.

| Hollows explică (pentru flixbuster):

Mersi, se pare ca trebuia sa apas repetat pe Fn+F2.

| Hollows explică:

Am incercat metodele care apareau cand apasam tastele care le-am gasit pe net si aparea un 'ecran' negru cu scris alb, dar nu se regasea acolo optiunea de a intra in bios. Am selectat toate variantele din acel 'ecran'.