| Bobby711 a întrebat:

Am o problema cand joc ceva online imi scade fps-ul drastic si am observat ca in acelasi timp creste si ping-ul tine cateva secunde dar se intampla de mai multe ori si ma dispera nu cred sa fie ceva mecanic deoarece ce joc in single player are cerinte mult mai mari si nu patesc asa ceva e prima data cand patesc asa ceva si nu am idee ce ar putea fi. Funda pentru cine ma ajuta sa rezolv problema.

5 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

De fapt jocurile onlime au cerinte mici adica poti sa le rulezi cu orice dar nu bine. In ce jocuri ai observat si ce procesor ai? Procesorul conteaza extrem de mult. La cele single player e invers adica placa video conteaza deci au cerinte mai mici la procesor.

| Bobby711 explică (pentru Vofuse):

Cine ti a spus tie asta? Deci vrei sa imi zici ca acum daca joc GTA 5 online imi merge mai bine decat single player? Lol in fine hai sa zicem cai ai dreptate cu ce ma ajuta pe mine asta sa rezolv problema? Joc world of tanks multi player are 2 setari majore grafica standard(care nu e hd si ma dor ochii sa ma uit la el) si grafica imbunatatita(hd cu umbre motion blur v sinc extra efects in sniper mode si alte efecte care nu sunt in standard) pana acum am jucat mereu pe imbunatatita cu texturi la max si toate cele pana acum cateva zile de cand am problema asta asa ca am dat pe grafica standard si ce crezi se intampla la fel merg cu 100 fps pe standard si 30-40 pe hd. Acum sa comparam asta cu ce joc single player crisys 3 sniper elite 3 remember me alien isolation skyrim cod ghosts deus ex hm rev tomb rider etc inca mai crezi ca poti compara jocurile astea cu cele mai joase setari de la wot? Macar ai citit ce ti am spus am fps ok dupa cade ca o piatra ce mi ai spus tu nu are nici o legatura daca era asa mergeam de la bun inceput cu 10 pe cand mie imi scade la 10.

| Vofuse a răspuns (pentru Bobby711):

Schimba procesorul prietene. Crede-ma.

| Bobby711 explică (pentru Vofuse):

De ce a si face asta? De unde ti ai dat seama ca e procesorul si nu placa video de ex sau net ul? Oameni buni daca nu stiti despre ce vorbiti nu mai raspundeti se intampla sa lucrez cu electronice si cred ca sunt mai mult decat capapil sa imi dau seama ca nu e o problema hardware e software de aceasta nu am idee care ar putea fi problema am facut doar programare in scoala ca se cere la bac ma depăsesc problemele de genu

| Vofuse a răspuns (pentru Bobby711):

Ce procesorul si placa video ai ma?