| MMaryus a întrebat:

Am o problema cu internetul, merge foarte greu, normal trebuia sa am 50 mb, am dat un speedtest am 20 mb, pe windows xp aveam 50, pe windows 7 ultimate am doar 20mb care e problema?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Ai programe ce se își dau update-uri, nu lăsa pornit ut o r r e n t u l doar când descarci ceva.
Sigur ceva îți ia din viteză, uită-te în COntrol Panel la Add or remove programs peste programe și vezi ce ți-s inutile (mai ales cele cu Updater).
Vezi de viruși cu Malwarebytes.
Și, pentru net, fă asta:
Start >Run> gpedit.msc > Administrative Templates >Network Qos Packet >Shelduler Limit reservable bandwidth, bifezi Enabled și setezi ca valoare "0".

| MMaryus explică (pentru DDCC):

Mersi!

| DDCC a răspuns (pentru MMaryus):

Mă bucur dacă acum îți merge mai bine.